“Golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit”, Ronaldo thyen rekordin e radhës

  • Share

Cristiano Ronaldos është bërë golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit, duke thyer rekordin e Josef Bican.

Megjithatë, ky rekord ka ardhur vetëm sot, ku Ronaldo shënoi dy gola ndaj Tottenham.

Sidoqoftë, edhe nëse 805 golat e Bicanit konfirmohen si numri më i madh i golave zyrtar, CR7 tani e ka mposhtur edhe atë duke shkuar në kuotën e 806 golave.

Portugezi i arriti këto 806 gola me fanellat e Sporting Lisbonës, Manchester United, Real Madrid, Juventus dhe Kombëtares së Portugalisë.

  • Share