Përfshihet nga flakët një zonë kodrinore në Vlorë, digjen platacione me ullishte dhe shkurre

  • Share

Një zjarr raportohet se ka rënë në një zonë kodrinore mes fshatrave Peshkëpi dhe Kropisht të Vlorës. Lajmi u raportua nga Gazeta Shqiptare sipas së cilës mësohet se rrezikohen të digjen edhe stanet. Deri tani raportohet se janë djegur plantacione me ullishte dhe shkurre, ndërsa nuk rrezikohen banesat.

Ende nuk dihet nëse zjarri është aksidental apo i qëllimshëm

  • Share